Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sraz 1.7.2007

17. 2. 2008

Obrazek

 FanKlub Davida Uličníka  

 v čele s předsedkyní Alenou Janovskou

&

D A V I D   U L I Č N Í K

nás dne 1. 7. 2007 pozvali

na druhé setkání fanoušků

 Kavárna Brouček, kde se sraz konal, je útulná kavárnička na pražském Žižkově. Dík patří paní Radilové (majitelce kavárny), která nám vyšla ochotně vstříc a celou kavárnu nám dala tak říkajíc v plen. Obrazek Ten nastal, jak darazily první klubačky. Začaly se stěhovat stoly, takže nakonec by paní Radilová svou kavárnu nepoznala. Vypadalo to tam spíše jako na hradě Camelot. Odměnou jí byl náš vděk, spokojenost a CD "Hladina zvlněná" které, jak slíbila, bude pouštět dle návodu ke kojení.  Rytíři (nebo spíše DÁMY) kulatého stolu, poslušně čekaly na příchod krále tenorů. Protože je kavárna zařízena pro rodiny s dětmi, věnovaly se čekající bojovým hrám. Drsné "Člověče, nezlob se" a velmi bojovné "Domino" krátilo chvíle čekání na Davida. Při těchto hazardních hrách bylo přítomným jasné, že i nejstarší - avšak duchem mladá - přítomná fanynka paní Helenka, zapadne do společnosti převážně mladistvých více než dobře. Všichni se velmi těšili na příchod Davida a tak ho netrpělivě kolem 4.hodiny Obrazekvyhlíželi.

David dorazil (jako správný monarcha) tak jak slíbil. V doprovodu své manažerky Petry a jejího přítele, řidiče, fotografa a nakonec i zvukaře a DJ Petra,  vplul  téměř přesně v 16hodin. Vstoupil se svým milým úsměvem, ač měl za sebou únavnou 16hodinovou cestu od Jadranu.  Sraz nebyl rozhodně Davidovou únavou poznamenán. Byl jako vždy usměvavý a vstřícný. V čele provizorního "kulatého stolu" čekal na Davida pozdrav Žižkov Company, které na srazu zastupovala žel jen  paní Helenka a Pavla. Jak nám bylo ale vysvětleno, většinu ŽiCo tvoří zasloužilé matky a otcové od rodinObrazek a tak byli alespoň duchem s námi.

První, co nám David ukázal, byla "Platinová deska". Rozhodně jsme z ní měli stejnou radost jako on.  Deska kolovala a nejeden nadšenec si jí vyfotil.  Ano, tyto hitparády jsou dobrým zahřívacím kolem před "Slavíkem".

Obrazek

Následovala prezentace nového projektu.  Jako první jsme měli možnost slyšet nejen podrobnosti, ale také první skladbu tohoto projektu.  A pokud lze soudit z reakcí, pak se všichni mají na co těšit. I když byl poslech takříkajíc "v polních podmínkách" Petrova automobilu, rozhodně to nekazilo nijak zážitek a dojem. Všichni jsme se vraceli s čelistí u kolen. Ti, kdo se na sraz nedostali, mají čeho litovat. Ale na druhou stranu je snad potěší zpráva, že na podzim by měl vyjít singl se čtyřmi skladbami.  Celá deska je pak plánována na začátek roku 2008. Budeme všichni doufat, že se tak skutečně stane a my se dočkáme. Obrazek

O Davidův podpis je stále neutuchající zájem. Přítomní vzpomněli s  láskou i na některé přátele a fanklubáky a i těm David velmi ochotně krom pozdravu poslal foto s věnováním.

Trpělivě také odpovídal na dotazy a vyprávěl o plánech do budoucna. Některé informace však nebyly určeny ke zveřejnění a tak je ani my nebudeme zde prezentovat.  David nám mimo jíné také jako profi manekýn ukázal nový kostým pro svůj projekt. Respektujeme samozřejmně přání, že fotografie kostýmu nebudeme zveřejňovat. Nicméně - seklo mu to. Obrazek

Když nám ho slečna Petra chtěla odtáhnout, ubránili jsme alespoň společné foto. A jak je vidno, všichni jsme byli velmi spokojení a šťastní. A tak snad abychom se představili: zleva: Romana a za ní vykukuje Katka - fanynky a zástupkyně klubu Magdičky Malé, Alča, Marťa, Alenka... toho pána uprostřed neznáme :o) ... Katka, Ivuška, Helenka a Pavla a jediný další zástupce mužské populace v tomto babinci - Jarda.Obrazek Ač vypadalo loučení vesele, bylo vlastně smutné, protože se uvidíme zase za rok. Ale snad se nějaká příležitost najde.  A pokud chcete vidět fotodokumentaci z tohoto setkání, laskavě se přesuňte do fotogalerie.

Děkujeme tímto Davidovi za setkání, Alence za zprostředkování a Ivě, Katce a Jardovi za poskytnutí fotek. Ivušce dvojnásobný dík ještě za referát, který přikládáme.

referát od Ivušky:

Na sraz jsem vyrážela se smíšenými pocity. Jelikož jsem mimopražanda a moje cesta z Moravy zabrala přes tři a půl hodiny, měla jsem i dost času všechny ty pocity si pěkně vychutnat. Na jednu stranu jsem se těšila jak malé dítě od chvíle, kdy jsem se dozvěděla, že sraz bude v neděli a ne v sobotu, jak se původně plánovalo. Na druhou stranu, přestože všichni aktivní fanklubáci, kteří více či méně pravidelně umísťují vzkazy na stránky FK, se mi jevili jako fajn lidi, zdání může klamat až do chvíle, kdy člověka poznáte osobně! Avšak ony obavy byly naprosto zbytečné, jak jsem poznala hned v první minutě, kdy jsem přišla do kavárny Brouček, půl hodinky před třetí, a uvítala mě usměvavá Pavlínka, kterou jsem si v první chvíli spletla s číšnicí ;-) Promiň, Pavli! Zkrátka Pavla s Káťou už pilně přerovnávaly interiér kavárny k obrazu hodnému setkání fanklubu s Davidem, čemuž bystrým okem přihlížela paní Helenka. Velmi brzo mi došlo, že to jsou moc fajn dámy, a když jsme po dokončení přestavby usedly kolektivně ke stolu a pustily se do hry Člověče, nezlob se!, veškeré stísňující pocity byly tytam!!!  

Postupně se scházeli další členové fanklubu a já jsem mezi nimi až do konce "obřadu" nenašla jediného, který by nebyl příjemný, přátelský a moc milý člověk! Chybí už jenom jediný člověk - a to ten, kvůli kterému jsme se vlastně všichni sešli, říkala jsem si. Vtom venku za oknem zastavilo modré auto značky Peugeot a na zadní sedačce seděl ON! Doprovázen manažerkou Petrou a jejím přítelem, řidičem a fotografem Petrem, vypadal David jako pravá celebrita v doprovodu bodyguardů. Vzpomínám si, že ten pohled mi přišel legrační.

Další program probíhal podle rozvrhu, který byl už předem vyvěšen na stránkách FK. Prezentace z Davidova noťasu k jeho dalším plánům do budoucna včetně turné s Evou Urbanovou a natáčení nového CD všechny zaujala. Ale ještě víc nám vzala dech neoficiální ukázka nejnovější připravované skladby, kterou David hodlá v budoucnu uchvátit zase širší okruh veřejnosti. A pokud můžu soudit, mělo by se mu to podařit!!! Jen těžko říct, jestli nám víc brala dech přímo ta skladba, nebo těžký vzduch v autě, kde jsme se kvůli poslechu postupně všichni vystřídali. Rozhodně jsem tady nevzpomněla všechno, co bylo na srazu jedinečné, jako třeba když se David vžil do role modela, aby nám předvedl svůj nový kostým kapitána ;-) Další, podrobnější výčet informací, které do nás David dostal, by určitě poskytla předsedkyně Alča, neboť ta jediná si pilně dělala poznámky ;-) Rozhodně ale bylo moc zajímavé, dozvědět se takhle vlastně v předstihu před všemi ostatními Davidovými příznivci, na co se můžeme v nejbližší době těšit, a taky udělat si vlastní obrázek a posoudit, jak moc to asi bude stát za to! Navíc nám všechno bylo podáno fakt příjemnou formou, Davidovi vlastní.

V pozdější debatě si přišel na své každý, kdo měl nějaký dotaz, a dokonce i já, která jsem původně ani žádný dotaz nachystaný neměla, protože v průběhu diskuze se dostalo i na témata, která bylo potřeba trochu blíž objasnit.  Ani nevím, kolik bylo, když nás manažerka Petra vyzvala k poslední otázce, skoro jako na tiskovce. David nám málem ujel bez jediné společné fotky - to jsme ale nemohli dopustit, takže spěcháme-nespěcháme, závěrečnému zvěčňování David neušel ;-)

Někteří účastníci srazu byli kvůli vlastním aktivitám nuceni odejít už během setkání, další odešli těsně po Davidově odjezdu, jen to nejzdravější jádro v čele s předsedkyní Alčou zůstalo ještě nějaký čas v kavárně a pak se přesunulo do jiného lokálu ;-) Sama jsem musela stihnout zase vlak zpátky, takže, ač nerada, musela jsem i já zdravé jádro opustit předčasně. Každopádně podobně jako na začátku jsem odjížděla se smíšenými pocity.

Celkově jsem byla šťastná z tak přátelské a uvolněné atmosféry, že jsem zase po čase viděla Davida, který si na nás ochotně udělal čas velmi krátce po dovolené v Chorvatsku, a že byl tak bezprostřední a nepovýšený; že jsem poznala bandu tak skvělých lidí, kteří mají něco společného - všichni víme co, nebo spíš koho; ale zároveň mi bylo už v tu chvíli smutno z vědění, že pokud se náhodou nepotkáme na nějakém koncertě nebo muzikálu, s těmi skvělými lidmi se zas tak minimálně rok neuvidím. Ještě že máme ty webovky, že? ;-)